Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva Krokolandu

31. 3. 2013

   V sobotu 30. března jsem s dalšími dvěma lidmi a sedmiletým vietnamským chlapcem navštívil expozici nilských krokodýlů v hotelu Dukla ve Znojmě.

   Po zaplacení vstupného v recepci 70,- kč dospělí a 40,- kč dětské (které se může zdát velké, ale podle mě nepokryje ani náklady finančně náročného chovu těchto plazů) jsme se přesunuli ke vchodu do suterénu, kde jsme počkali na průvodce. Ten nás následně vpustil dovnitř.

 

   V první místnosti se nacházela tři terária. V jednom žijí dva hroznýši královští, ve druhém dva leguáni zelení a konečně ve třetím byla v bazénku stočená krajta tmavá-albín. Dále je zde ještě klec s několika hlodavci druhu Osmák degu.

 

img_0727.jpg

Krajta tmavá - albín (Python molurus)

  

   Po jejich prohlédnutí jsme už konečně vstoupili do další, mnohem větší místnosti, kde je situován výběh s krokodýli. Hned ve dveřích nás do nosu praštil intenzivní zápach, což je ale vzhledem k počtu chovaných zvířat pochopitelné. No a pak už jsme viděli krokodýly nilské v plné kráse.

   Celkem 10 krokodýlů se slunilo či plavalo ve vodě pod námi (shlíží se na ně seshora). Pan průvodce nám přitom o nich podával výklad a ochotně odpovídal na naše otázky. Tak jsme se např. dozvěděli, že všech 10 kusů jsou samci, pocházejí z farmy z Thajska, že při krmení někdy zápasí o jídlo. Nemilou zprávou bylo, že v létě budou prodáni (nejspíš do Velkého Karlova). O o více jsme byli rádi, že jsme se na ně šli podívat.

 

 

img_0724.jpg

Skupina krokodýlů nilských v Krokolandu v hotelu Dukla Znojmo.

 

   Koukali jsme se asi 20 minut, a pak se dali na cestu domů. Před odchodem nám pan průvodce dal několik krokodýlých zubů a pozval nás na krmení jeho svěřenců, které je každou středu po desáté hodině. Do kasičky s nápisem "na krmení" jsem hodil malý obnos 40,- kč.

 

   Krokoland v hotelu Dukla hodnotím velmi pozitivně, mám k němu pouze dvě výtky. Pro 10 dospělých krokodýlů nilských je jejich nynější výběh trošku malý. Dále se mi nelíbilo ohrazení, které není podle mě dostatečně vysoké. Malé děti se bez větších problémů mohou přes něj naklonit (mj. protože jsou tam dvě stupátka) a spadnout tak ke krokodýlům. Proto musí jejich doprovod, hlavně na ty aktivnější, dávat zvýšený pozor (všechny fotografie z návštěvy Krokolandu najdete na facebookovém profilu "Znojmak" v albu "Akce a výlety").

 

 

img_0728.jpg

Martin