Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daryl v zajetí Spasitelů

7. 11. 2016

   Před chvílí jsem dokoukal 3. díl 7. série zombie seriálu Živí mrtví (v originálu Walking dead). Za mě mohu říci, že toto byl jeden z nejlepších a nejsilnějších dílů celého seriálu.

   Zatím co Spasitelé si žijí jak prasata v žitě, Daryl je nahý držen v temné kobce a k "jídlu" dostává žemli obloženou masem z konzervy pro psy, mj. je mu stále dokola pouštěna stejná písnička. I když je Daryl tvrdý chlápek, na začátku dílu jsem se ptal, zda toto mučení vydrží.

   Kromě toho nahlédneme více do života Spasitelů a taky pochopíme některé věci z předchozích dílů, které se jich týkali a týkají. Také se dozvíme, že Dwight není až takový zmrd, jak se zprvu zdálo. Kdo naopak zmrd je, je Negan. Ale ani jemu se nepodaří Daryla zlomit, jak se nakonec ukáže.

   Již při předchozích dílech jsem docela litoval, že v příběhu už není Darylův bratr Merle. Velmi by mě zajímalo, jak by se vyvíjel jeho charakter a hlavně, jak by se choval v 6. sérii a hlavně v současné, sedmé, kdy mu Negan zajal bratra. Kdo ví, možná by si místo Daryla vzal právě Merla. Ale to jsou jen čisté spekulace, protože jak každý fanda Živí mrtví ví, Merle zemřel již ve 3. sérii, kdy se obětoval pro ostatní. 

   Leda že by Merle vstal z mrtvých :)

   Jediné, co jsem trochu nepochopil, byli zombies před plotem sídla Spasitelů, Na co je tam Negan má? Jako ochranu před (ne)mrtvými i živými? Pro výstrahu svým lidem a otrokům? Nebo kvůli něčemu jinému? Třeba se důvod dozvíme v dalších dílech.

 

"Zeptám se tě: kdo jsi?"

"Daryl".

"V pořádku. Vybral si sám."